Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2014

Ήττα της Μπάρτσας στην Ερμιονίδα 2-1

Αρκετά διαβασμένη η Βάρδα  προσπάθησε να χαλάσει το παιχνίδι της ΕΡΜΙΟΝΗΣ και στο πρώτο 45΄τα κατάφερε ...
      Οι  παίχτες της ΕΡΜΙΟΝΗΣ
      μπορεί να ξεκίνησαν με πρόθεση να πετυχουν ένα γρήγορο γκολ, ωστόσο  κάτι τέτοιο δεν ήταν εύκολο,γιατι η αμυντική λειτουργιά της ΜΠΑΡΤΣΑΣ  ήταν αρκετά καλή με τους παίχτες της να πιέζουν και να προσπαθούν να δυσκολέψουν την κυκλοφορία της μπάλας  στους παίχτες της ΕΡΜΙΟΝΗΣ.
      Ωστόσο η κόκκινη κάρτα του ΒΡΑΧΝΗ μόλις στο 25΄χαλασε τα σχέδια του ΑΝΔΡΕΑ ΖΗΚΟΥ και στο 27΄παραγματοποιει την πρώτη αλλαγή με τον Η.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟ να παίρνει τη θέση του ΜΠΙΣΜΠΑΡΔΗ.

Το δεύτερο  ημίχρονο η ομάδα της ΕΡΜΙΟΝΗΣ μπήκε πιο δυνατά  και εκμεταλλευόμενη την αριθμητική υπεροχή   άνοιξε το σκορ με ωραίο πλασέ του  ΣΧΟΙΝΑ που είχε περάσει  στο ματς στη θέση του ΜΟΥΚΛΗ.ΟΙ γηπεδούχοι έβρισκαν περισσότερους χώρους στην αντίπαλη αμυνα.Ετσι προήρθε το δεύτερο τέρμα για την ΕΡΜΙΟΝΗ με σουτ  του ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥστο 80΄ και  2-0...
      Πάνω που το ματς έδειχνε  να τελειώνει   η κόκκινη στο 89΄του ΚΟΛΟΚΑ αποσυντόνισε τους παίχτες της ΕΡΜΙΟΝΗΣ  και στο ίδιο λεπτό σε φάση διαρκείας ο ΑΝΔΡΙΕΛΟΣ με προβολή μείωσε σε 2-1 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ...
      Στο 4’ λεπτό ο Δήμας εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και ο Κολόκας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 14’ λεπτό δυνατό σουτ του Βλαχόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 22’ λεπτό ο Συμελίδης βρήκε τον Ογκουνσότο στην περιοχή πού σούταρε άουτ.

Στο 24' λεπτό ο Συμελίδης ανατράπηκε από τον Βραχνή στο κέντρο του γηπέδου και ο διαιτητής του έδειξε την κόκκινη κάρτα ( 2η κίτρινη).

Στο 43’ λεπτό ο Ογκουνσότο πλάσαρε άουτ μετά από ωραία ενέργεια των Βλαχόπουλου- Παπανικολάου

Στο 61’ λεπτό όταν ο Δήμας βρήκε με ωραία μπαλιά τον Βλαχόπουλο μέσα στην περιοχή αυτός γύρισε την μπάλα στον Σχοινά και ο τελευταίος με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Ενωση

Στο 71’ λεπτό σουτ του Κρίστο η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Στο 76’ λεπτό ο διαιτητής Δημητρόπουλος έκλεισε τα μάτια σε ανατροπή του Συμελίδη από τον  Παναγιωτόπουλο.

Στο 79' λεπτό σουτ του Συμελίδη αποκρούστηκε από χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή χωρίς ο διαιτητής να δείξει κάτι.

Στο 80’ λεπτό ο Βλαχόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.

Στο 89’ λεπτό ο Κολόκας αντίκρισε την κόκκινη κάρτα ( 2η κίτρινη)  του Δημητρόπουλου για επικίνδυνο παιγνίδι.

Στο 90’ λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ανδριόλα με προβολή μετά από φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή. .
      Ένωση Ερμιονίδας ( Ρομπέρτο Μπολάνο) : Πονηρός, Παπανικολάου, Σαμαράς, Κολόκας, Ιασωνίδης, Κιοσσές, Μουκίδης 56 Σχοινάς), Συμελίδης ( 90 Λαζάρου). , Ογκουνσότο ( 46 Κρίστο), Δήμας, Βλαχόπουλος

Π.Α.Ο.Βάρδας ( Ανδρέας Ζήκος) : Θωμάς, Π. Πολίτης ( 74 Τσουκαλάς Π.) Παναγιωτόπουλος, Καραχάλιος, Βραχνής, Τσουκαλάς Δ, Πολίτης Γ., Ανδριέλος, Μπισμπάρδης ( 27 Παναγιωτόπουλος), Πασπαλιάρης ( 46 Βέρρας), Γραμματικόπουλος.