Μεσσηνιακός - Παμβουπρασιακός 1-1 ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Έναν ακόμα βαθμό για τον ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟ στο γήπεδο του ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ...
Μεσσηνιακός - ΠΑΟ Βάρδας 1-1 ΤΕΛΙΚΟ

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1ο ΛΕΠΤΟ: Ξεκίνησε στη Καλαμάτα η αναμέτρηση του Μεσσηνιακού με τον ΠΑΟ Βάρδας.

15ο ΛΕΠΤΟ: Αναγνωριστικό το πρώτο 15λεπτο, χωρίς την μεγάλη φάση μπροστά στις εστίες των Κυριακόπουλου και Θωμά

18ο ΛΕΠΤΟ: Η πρώτη καλή φάση για το Μεσσηνιακό με πρωταγωνιστή τον Ταχματζίδη, ο οποίος έχασε το κοντρόλ μέσα στη περιοχή της Βάρδας και, ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων πρόλαβε και αποσόβησε τον κίνδυνο.

25ο ΛΕΠΤΟ: Η καλαματιανή ομάδα εξακολουθεί να έχει τηγν πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς όμως οι επιθετικοί της Βιτάλι, Τσουλάκος και Χελάς να απειλήσουν σοβαρά την εστία του ΠΑΟ Βάρδας.

30o ΛΕΠΤΟ: Με την συμπλήρωση του α΄ημίωρου, το "άσφαιρο" 0-0 παραμένει στην αναμέτρηση τοιυ Μεσσηνιακού με τον ΠΑΟ Βάρδας.

44o ΛΕΠΤΟ 1-0 ΓΚΟΛ: Σε φάση διαρκείας στην εστία της Βάρδας, σε σουτ του Ταχματζίδη έδιωξαν οι αμυντικοί, νέο σουτ απο τον Μπεγέτη και ο επερχόμενος Σταύρος Τσουλάκος με το στήθος την έστειλε στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Θωμά, γράφοντας για το ΜΓΣ το υπερπολύτιμο 1-0!
45ο ΛΕΠΤΟ: Λήξη α΄ημιχρόνου Μεσσηνιακός-ΠΑΟ Βάρδας 1-0!

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46ο ΛΕΠΤΟ: Ο Αθηναίος διαιτητής Αντωνίου με τους συνεργάτες του Χαρίτο και Δόση προσήλθαν στο γήπεδο για την διεξαγωγή του β΄ημιχρόνου, όπου η καλαματιανή ομάδα έχει προβάδισμα στο σκορ με 1-0.

54ο ΛΕΠΤΟ: Η καλαματιανή ομάδα απείλησε την εστία του ΠΑΟ Βάρδας, αλλά το σουτ που εξαπέλυσε ο Μπεγέτης η μπάλα έφυγε σύριζα άουτ

60ο ΛΕΠΤΟ 1-0: Με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, οι ΜΓΣ έχει προβάδισμα στο σκορ, αλλά οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους για να επιδιώξουν την ισοφάριση σε 1-1 ποιυ θα τους κρατήσει ζωντανούς στη μάχη της παραμονής, αφού υποβιβάζονται απο τον 4ο όμιλο οκτώ "8" ομάδες στα τοπικά πρωταθλήματα.

65ο ΛΕΠΤΟ: Σε σέντρα ακριβείας του Δασκαλάκη, στη τροχιά της μπάλας πετάχτηκε ο Ταχματζίδης αλλά αστόχησε να την στείλει στα δίχτυα.

67ο ΛΕΠΤΟ: Δυο λεπτά αργότερα την ίδια τύχη είχε το σουτ σε εκτέλεση φάουλ με τον Ταχματζίδη.

68ο ΛΕΠΤΟ: Ο ΠΑΟ Βάρδας πραγματοποίησε την πρώτη του αλλαγή και την θέση του Βραχνή πήρε ο Παναγόπουλος

73o ΛΕΠΤΟ 1-1 ΓΚΟΛ: Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με σκόρερ τον Π. Πολίτη, που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο, την αδράνεια των παικτών της άμυνας του Μεσσηνιακού και, με ψιλοκρεμαστό σουτ την έστειλε στα δίχτυα τοιυ ανήμπορου να αντιδράσει Κυριακόπουλου

80ο ΛΕΠΤΟ: Δέκα λεπτά απομένουν, για την ολοκλήρωση του αγώνα ΜΓΣ-ΠΑΟ Βάρδας, μοιράζονται γκολ και βαθμούς με το ισόπαλο 1-1

82o ΛΕΠΤΟ: Την θέση του Βιτάλι θα πάρει ο Σπανός

83ο ΛΕΠΤΟ: Ο Μερκούρης για το ΜΓΣ θα αντικαταστήσει τον Ταχματζίδη

84ο ΛΕΠΤΟ: Αποχώρησε για τον ΠΑΟ Βάρδας ο Πολίτης και την θέση του πήρε ο Βέρρας

90+ ΛΕΠΤΟ: Τέλος οι φιλοξενούμενοι απείλησαν σοβαρά την εστία του Κυριακόπουλου με τον Γραμματικόπουλο, αλλά το σφύριγμα της λήξης δευτερόλεπτα αργότερα βρήκε τις ομάδες του ΜΓΣ και του ΠΑΟ Βάρδας ισόπαλες 1-1

Στο γήπεδο του ΜΓΣ έχουν προσέλθει 250-300 φίλοι των γηπεδούχων αλλά και 20-20 μεμονωμένοι οπαδοί των φιλοξενούμενων. Τα δυο συγκροτήματα ξεκίνησαν την αναμέτρηση με τις εξής συνθέσεις:

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Κυριακόπουλος, Νινιός, Δασκαλάκης, Μπαστακός, Μπιμπίρης, Μπεγέτης, Αργυρόπουλος, Ταχματζίδης, Βιτάλι, Τσουλάκος και Χελάς. Στο πάγκο των "πρασίνων" βρίσκονται και οι Σπανός, Κουλουράς, Κουρεντζής, Ζησιμάτος, Μπιζίμης, Μερκούρης και Κουρέας.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: Θωμάς, Π. Πολίτης, Γ. Πολίτης, Παναγιωτόπουλος, Τσουλόπουλος, Βραχνής, Καραχάλιος, Ανδρέλος, Ντεντόπουλος, Τσουκαλάς και Γραμματικόπουλος. Την 18άδα συμπληρώνουν και οι Παναγόπουλος, Τσουκαλάς, Βισβάρδης, Καπετανάκης, Βέρας, Ανδριτσόπουλος και Σκουνια....