Drop Down Menus

Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΡΔΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΜΕ 2-0

Την ήττα γνώρισε στην Τρίπολη η ομάδα του ΠΑΟ Βάρδας , χάνοντας από τον Παναρκαδικό με σκορ 2-0, παραμένοντας όμως σε τροχιά παραμονής!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον
      Παναρκαδικό να μπαίνει πολύ δυνατά και να πιέζει πολύ ψηλά την ομάδα του Βάρδας με αποτέλεσμα να κλέβει μπάλες και να προσπαθεί να πιέσει την αντίπαλη εστία. Από μία τέτοια φάση ξεκίνησε και το γκολ του «τριφυλλιού» με τον Κώτσιρα να κλέβει στον χώρο του κέντρου να μοιράζει στον Καδά και με πολύ ωραίο πλασέ του τελευταίου μέσα από την περιοχή να νικά τον Κωνσταντινόπουλο για το 1-0 στο 9ο λεπτό. Στην επανάληψη ο Παναρκαδικός βγήκε ακριβώς όπως ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο με την πίεση του να καρποφορεί για δεύτερη φορά στο 61’ με τον Αγγελόπουλο μέσα από την περιοχή να κάνει το 2-0 ...
      Όμως η συνέχεια για την ομαδα της Βαρδας θα είναι δύσκολη και χρειάζεται προσοχή, καθώς τον προσπέρασε η Χαλκίδα , ενώ σε απόσταση αναπνοής βρίσκεται η Ερμιονίδα ! Από την άλλη ο Παναρκαδικός πλέον βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μετά την ήττα της Μανωλάδας από τον Αιολικό και ακόμα πιο κοντά στην κορυφή μετά την έκπληξη στο Λεβάντε και την ήττα της Σπάρτης ...

Παναρκαδικός : Γεωργακόπουλος, Γογωνάς, Μπούτας, Κυριακόπουλος, Χατζόπουλος, Αρώνης, Αγγελόπουλος(78΄Ψυχογιός) , Δήμος(70΄Σταθουλόπουλος), Σαλαπάτας(55΄Χρήστου), Καδάς, Κώτσιρας
      ΠΑΟ Βάρδας : Κωνσταντινόπουλος, Πολίτης Π., Παναγόπουλος(56΄Ανδριέλος) , Νικολόπουλος, Λουμπαρδέας, Αγουρίδης, Πολίτης, Γκάτσης, Ντόμας(82΄Σοφιανόπουλος), Κωνσταντινίδης, Πολυχρόνης(60΄Καζαντζής)