Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018

ΒΙΝΤΕΟ ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΒΑΡΔΑ 2-1

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ - Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ 2-1

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ στην Ρόδο από τον τοπικό Διαγόρα ...
      Αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ προσπάθησε και πίεσε μέχρι το τελευταίο λεπτό να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας , πράγμα που όμως δεν ήρθε με το τελικό σκορ να μένει στο 2-1

Ο Αγώνας :

Γκοοοοολλλ !!!  8' λεπτό ο Διαγόρας μπροστά στο σκόρ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Μπουρλάκη.

31' Εκτέλεση φάουλ για την Βάρδα ο Μικελάτος μπήκε στην πορεία της μπάλας, όμως το πλασέ του πέρασε άουτ.

Γκοοοοολλλ !!! 33' Ο Διαγόρας κάνει δύο τα τέρματα του με απευθείας εκτέλεση φάουλ και πάλι απ' τον Μπουρλάκη.

56' Ο Ντουαλά έδωσε ωραία στον Χατζησάββα, ο οποίος όμως αστόχησε από πλεονεκτική θέση

60' ευκαιρία για τον Διαγόρα με τον Ντουαλά να σουτάρει πάνω από τα δοκάρια .

64' Φώναξαν δικαίως για πέναλτι οι ποδοσφαιριστές της Βάρδας, όμως κακος ο διαιτητής Καλογερόπουλος έδειξε να συνεχίσει ο αγώνας

66' Μεγάλη ευκαιρία για την Βάρδα όταν σε  γύρισμα του Ντόμα, ο τερματοφύλακας του Διαγόρα Ευαγγελιδάκης πρόλαβε τελευταία στιγμή και έσωσε για την ομάδα του.

69' Ο Ντουαλά μόνος με τον Δημόπουλο γύρισε προς τον Μπαξεβάνο αλλά την στιγμή προλαβαν οι αμυντικοί της Βάρδας

Γκοοοοολλλ !!! 74' λεπτό ο Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ φοβερό γκολ με τον συνήθη σκόρερ στα τελευταία παιχνίδια της Βασίλη Μπούνα, με "κεραυνό" από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέτυχε το (2-1)

Μεγάλη πίεση άσκησε ο Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ στο υπόλοιπο του παιχνιδιού για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια αλλά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή ήρθε λυτρωτικά για την ομάδα του Διαγόρα που κράτησε την νίκη .