Drop Down Menus

Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ Ι.ΕΚ ΣΜΑΡΝΑΚΗ - ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1-1

Πάλι η ομάδα της Βάρδας για έναν ακόμη αγώνα ήταν πολύ καλύτερη από τον αντίπαλο
      της,αλλά και πάλι δεν κατάφερε να μετουσιώσει τις πολλές ευκαιρίες σε γκολ.

Μια στιγμιαία ολιγωρία την πλήρωσε η ομάδα μας και ενώ είχε την καθολική υπεροχή στον αγώνα, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες τελικά πέτυχε μόνο ένα γκολ και αυτό στις καθυστερήσεις με τον έμπειρο Ανδρέα Γούρμο που έφερε το τελικό 1-1.

Ο Αγώνας :
      5' μεγάλη ευκαιρία για την Βάρδα όταν ο Vaz σούταρε αλλά ο Μπακατώρος έδιωξε πάνω στη γραμμή

19' εκτέλεση φάουλ από τον Σαμπανέϊ με τον Κουτογλίδη και σωτήρια απόκρουση στο δεξί παραθυράκι

43' η ομάδα της Ζακύνθου άνοιξε το σκορ με το 0-1 με αυτογκόλ του Νικολόπουλου όταν προσπάθησε να διώξει μετά από γύρισμα του Ζυγκερίδη

59' κόρνερ του Σαμπανέϊ από κοντά ο Ντόμας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ
      66' από γύρισμα του Παναγάκη, κεφαλιά του Νικολόπουλου λίγο άουτ

75' μεγάλη ευκαιρία για την Βάρδα με σουτ του Ντόμα που απόκρουσε ο Κουτογλίδης
      80' ευκαιρία για τη Ζάκυνθο  όταν ο Κούντικ σούταρε από διαγώνια θέση με τη μπάλα να περνάει άουτ

Γκοοοοολλ 1-1 ο Γούρμος στις καθυστερήσεις (90+3 )έκανε το τελικό 1-1 με πολύ ωραίο πλασέ

Οι συνθέσεις :
      ΠΑΟΒ (Ντίνος Σπυρόπουλος): Τεντώνης, Λιόσης, Χριστόπουλος (77' Τσούλης), Νικολόπουλος, Σιδέρης (62' Γούρμος), Νικολακόπουλος, Αγουρίδης, Ντόμας, Βαζ, Σαμπανέϊ, Μακρής (46' Παναγάκης)

ΑΠΣ Ζάκυνθος (Στάθης Καραμαλίκης): Koυτογλίδης, Μαρίνος, Μπεκατώρος, Κούνια, Πεταλωτής, Ντάσης, Πολιανίδης (75' Κολεύρης), Σούρμπης, Ζυγκερίδης, Πατίλας, Κούντικ