Drop Down Menus

Κυριακή 18 Απριλίου 2021

Βίντεο ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ-ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ 3-1

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΡΔΑ ΜΕ 3-1 ΑΠΟ ΤΟΝ Α.Ο ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ

Την ήττα με 3-1 από τον Α.Ο ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ γνώρισε η ομάδα του Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ για την 6η αγωνιστική του

πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Ο Αγών :

13ο λεπτό κόρνερ του Τσάτσου ο Πάγια έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσεκούρα.

Στο 30′ ο Αντεμάι έκανε στην σέντρα απο δεξιά ο Μουλιάτος δεν πρόλαβε την μπάλα να πλασάρει

41′ σουτ του Νικολόπουλου λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 56ο λεπτό ο Φερεκίδης έγινε κάτοχος της μπάλας στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και με σουτ χαμηλά στη γωνία νίκησε τον Καπατσώρη σημειώνοντας το 0-1 για την Βάρδα.

Στο 61'Ο Μπαστακός έκανε την σέντρα και ο Μουλιάτος με κεφαλιά έκανε το 1-1.

75' Ο Αθανασόπουλος εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας έκανε την ανατροπή 2-1 για το Διαβολίτσι.

91' Ο Μουλιάτος έβγαλε τον Τσουλάκο σε θέση βολής και ο έμπειρος επιθετικός πλάσαρε εύστοχα για το 3-1.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Κώστας Παλαμάρας): Καπατσώρης, Γκελγκέρια, Λιόλιος (60’ Σίνος), Μπαστακός, Μπαλόπουλος, Οδεμισιώτης (50’ λ. τρ. Κρεμύδας), Πάγια (60’ Αθανασόπουλος), Μουλιάτος, Τσάτσος, Τσουκαλάς (70’ Τσουλάκος), Αντεμάι (70’ Χαρλέπας).

ΠΑΟ Βάρδας (Μίκι Τσίρκοβιτς): Τσεκούρας, Λιόσης, Μωραΐτης, Νικολόπουλος, Καρμοκόλιας (80′ Θεοδωρόπουλος), Μάρκο (46′ Φερεκίδης), Γ. Πολίτης, Γκεβόρι (64′ Τσιρίκος), Πέκεζ, Μικελάτος (11′ λ. τρ. Μπακατσέλος, 46′ λ. τρ. Π. Πολίτης), Λαθύρης.