Drop Down Menus

Κυριακή 13 Απριλίου 2014

Σημαντική νίκη που της δίνει βαθμολογική ανάσα πέτυχε στην έδρα της ΒΑΡΔΑΣ η ΑΧΑΪΚΗ με 2-1.

Η ΑΧΑΪΚΗ  απέδρασε με 2-1 από την έδρα της ΒΑΡΔΑΣ και απομακρύνθηκε επτά βαθμούς από την αντίπαλό της, που παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού.
      Οι γηπεδούχοι  προηγήθηκαν με τον ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗ  στο πρώτο ημίχρονο, αλλά  μια εκτέλεση φάουλ απο τον ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟ
      στο δεύτερο ημίχρονο   έφερε το παιχνίδι στα ίσα ενώ ένα αυτογκόλ του ΤΣΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ήταν αρκετό για την ΑΧΑΪΚΗ  ώστε να πάρει τους τρεις βαθμούς, που την έστειλαν στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού, εκεί ακριβώς που βρίσκεται η ΒΑΡΔΑ.
      Αξιοσημείωτο του αγώνα οι 4 κόκκινες κάρτες δυο από κάθε ομάδα που τελείωσαν το ματς με εννέα παίχτες.